Vai Jums jau ir 18 gadi?

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Lasīt vairāk.

ROZĀ VĪNS ALKO MARKET

Dzēriens, kam piemīt savvaļas rožu krāsa, gardēžu aprīndās arī agrāk izraisīja apbrīnu. Rozā vīnu iemācījās ražot jau 15. gadsimtā. Ņemot vērā vieglo garšu un bagātīgo aromātu, vīns ieguva nemainīgu popularitāti un mīlestību no vīndaru puses, neskatoties uz tehnoloģijas relatīvo sarežģītību. Tomēr šodien, salīdzinājumā ar balto vai sarkano vīnu, rozā vīna popularitāte ir diezgan zema. Iespējams tas izraisīts par dzēriena informācijas trūkuma dēļ.


Diezgan izplatīti ir maldi, ka rozā vīns tiek pagatavots sajaucot balvīnu kopā ar sarkanvīnu. Faktiski to ražo no sarkanām un baltām īnogu šķirnēm, pēc tehnoloģijas kas līdzīga sarkanvīna izgatavošanai. Atšķirība no sarkanvīna ražošanas tehnoloģijas ir tāda, ka paši augļi no vīnogu sulas tiek atdalīti nedaudz agrāk. Tādā veidā sula nepaspēj pieņemt pilnīgi sārtu krāsu un vīns paliek patīkami gaiši rozā krāsā.

Rozā vīna ražošanai tiek izmantotas klasiskās vīnogu šķirnes.Visbiežāk: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot un citi. Francijā ne visas provinces var lepoties ar savu rozā vīnu. Vēl nesen Provence bija populārākais rožu vīnu ražotājs, lai gan Burgundija un Bordo joprojām ir uzticīgi šim dzērienam. Rozā vīns ir populārs arī citās Eiropas valstīs. To ražo Itālijā, Spānijā, Portugālē. Šobrīd pieprasījums pēc Čīles, Argentīnas un ASV rozā vīniem kļūst arvien lielāks.

Kādas ir rozā vīna priekšrocības?
Tas ir veselīgs!Tāpat kā sarkanvīns, rozā vīns satur ārkārtīgi daudz antioksidantu. Tāpēc mēs varam droši teikt, ka rozā vīns palīdz saglabāt jaunību. Pēc sarkanvīna iedzeršanas, pat ne īpaši pārmērīga, daudzi sūdzas par galvassāpēm. Pretēji rozā vīnā nav nekādu tiramīnu - tās ir vielas sarkanvīnā, kas izraisa galvassāpes.
Garša.Daudzi uzskata rozā vīnu par sieviešu dzērienu. Fakts ir tāds, ka tas atšķirās saldo garšu un spilgtu augļu aromātu. Izplatīta ir maldība, ka tā nav tik stiprs. Starp rozā vīniem, kā arī starp citiem, jūs varat atrast gan vieglu eksemplāru, gan daudz ko citu, dažādās grādu stiprības iespējās. Šis dzēriens ir lielisks aperitīvs, tas ir labs vasaras dienā un labi sader ar daudziem ēdieniem.
Tiksimies ALKO MARKET!


ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. ALKOHOLISKOS DZĒRIENUS IR AIZLIEGTS PĀRDOT, IEGĀDĀTIES UN NODOT NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM.

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Lasīt vairāk.